פמינה, הביטחון שברעננות

שאלות ותשובות

איך אפשר למנוע דלקות באיזורים האינטימיים?

כדי למנוע דלקות וזיהומים בנרתיק רצוי לפעול לפי ההמלצות הבאות:

העדיפו תחתונים מבד נושם כמו כותנה, והתרחקו מבדי לייקרה
העדיפו מקלחות על פני אמבטיות, ומנעו כניסה של תכשירים מבושמים וחומציים לאזור האינטימי
הימנעו מביצוע שטיפות בתוך הנרתיק ללא הנחיה מפורשת מרופא
הימנעו משימוש במוצרים היגייניים מבושמים, כמו תחבושות, תחתוניות וטמפונים
השתמשו פעם ביום בשטיפה אינטימית בעלת רמת חומציות מיטבית של pH3.5, כמו סדרת השטיפות האינטימיות של פמינה

איך בוחרים שטיפה אינטימית?

מה באמת חשוב לזכור ולשים לב

לפני הרכישה, מומלץ לבדוק שרמת החומציות של התכשיר מתאימה לרמת החומציות הטבעית בפות ובנרתיק, שהיא pH3.5. הפרת האיזון החומצי באזור האינטימי פוגעת ביכולת ההגנה הטבעית שלו מפני חיידקים ומזהמים אחרים. כמו כן, רצוי לבחור שטיפות אינטימיות שמיוצרות מחומרים טבעיים, ואינן מכילות בישום שעלול לגרום לגירויים וגירודים.

איך ניתן למנוע גירוד או תחושה לא נעימה לאחר קיום יחסי מין?

חשוב לדעת ש..

דרגת החומציות של נוזל הזרע שונה מזו של הנרתיק על מנת למנוע פגיעה בזרע בעת כניסה להיריון, אך נוכחותו מפרה את האיזון הטבעי של האזור ועלולה לחשוף אותו לדלקות, גירודים או ריח חריף. קיים מיתוס שגורס שהטלת שתן לאחר יחסי מין מסייעת לניקוי האזור, אך אין זה מדויק. מומלץ להיעזר בשטיפה אינטימית שמתאימה בדיוק למטה זו, כמו פמינה אלוורה.

האם ניתן להשתמש בשטיפה אינטימית במהלך היריון?

במילה אחת: כן.

כן. השינויים ההורמונאליים במהלך ההיריון מפרים את האיזון החיידקי ומעלים את רמת החומציות באזור כך שנוצרים תנאים להתפתחות של דלקות וזיהומים. תחליב סבון אינטימי שמותאם במיוחד לתקופות היריון או מחזור, כמו פמינה אלוורה, שומר על האיזון החומצי באזור האינטימי ומחזק את התנגדות הנרתיק לחיידקים ופטריות. פמינה אלוורה מכיל גם תמצית של שמן עץ התה הידועה ביכולת החיטוי וההרגעה שלה.

האם שטיפה אינטימית יכולה לגרום ליובש?

למניעת יובש וגירויים בנרתיק

נשים, במיוחד בגיל המעבר, או נערות שסובלות מיובש בנרתיק יכולות להשתמש בשטיפה אינטימית שמותאמת למצבן, כמו פמינה פלוס שמכילה חומצה לקטית, לקטווקס ולקטוז למניעת יובש וגירויים בנרתיק. שטיפה אינטימית זו מבטיחה הענקת לחות, שמירה על רעננות האזור ומניעת יובש.

כיצד מבחינים בין הפרשות בגלל דלקת להפרשות נורמאליות?

חשוב לדעת להבדיל בין דלקת להפרשה

הפרשה נורמאלית תהיה בעלת צבע בהיר עד צהבהב ולא תפיץ ריח חריף. במקרים שבהם יש עלייה בכמות ההפרשות מהנרתיק, שינוי בצבען או במרקמן, ריח חריף, נפיחות או אדמומיות, רצוי לפנות לרופא.

כמה פעמים ביום אפשר להשתמש בשטיפה אינטימית?

פעם ביום

כדי לשמור על רעננות ותחושה נקייה מספיק להשתמש גם פעם אחת ביום בשטיפה אינטימית. בתקופות של ריבוי הפרשות, מחזור או סתם ביום חם שגורם להזעה מרובה, ניתן להשתמש במגבוני פמינה To Go שמיועדים במיוחד לשימוש תוך כדי תנועה ושומרים על רעננות ורמת חומציות מאוזנת.

למה לא כדאי להשתמש בשטיפה פנימית של הנרתיק?

יש להשתמש בשטיפות פנימיות רק בהנחיית רופא נשים

שטיפה פנימית בעזרת מזרק אינה מומלצת ואף עשויה להיות מסוכנת, שכן היא יכולה לשטוף את החיידקים שנמצאים בנרתיק אל הרחם ולפגוע בפלורה הטבעית בנרתיק דבר שמפר את האיזון הטבעי באזור. יש להשתמש בשטיפות פנימיות רק בהנחיית רופא נשים.

למה מופיע גירוד בזמן המחזור או לפניו?

שינויים הורמונאליים..

גירוד באזורים האינטימיים לפני מחזור או במהלכו יכול להיות קשור לשינויים הורמונאליים שעוברים על הגוף בעת מחזור, וכן לחוסר אוורור של האזור כתוצאה משימוש בטמפונים או תחבושות היגייניות, דבר שגורם לפריחה ואדמומיות. כדי למנוע גירוי, חשוב לשמור על האזור יבש ורענן ולנקות אותו היטב בעזרת שטיפה אינטימית שמותאמת לזמן מחזור פעמיים ביום לפחות. כמו כן, מומלץ להימנע משימוש בטמפונים או תחבושות היגייניות מבושמות היכולים גם הם לגרום לגירוי.

מדוע גירוד באזורים האינטימיים מופיע בעיקר בקיץ?

רמות לחות גבוהות שגורמות להזעה מרובה בכל חלקי הגוף

עונת הקיץ בישראל מאופיינת ברמות לחות גבוהות שגורמות להזעה מרובה בכל חלקי הגוף, במיוחד אלו המכוסים בשכבות רבות. כמו כן, שחייה בבריכות המכילות כלור גורמת לירידה ברמת החומציות של הנרתיק וחושפת אותו לחיידקים מזיקים. לכן, בעונת הקיץ עדיף לבחור ללכת לים ולא לבריכה, שכן במי הים יש סיכוי נמוך יותר להיחשף לזיהומים הקשורים למערכת המין בשל ההרכב המינרלי של מי הים. להשלמת ההגנה על האזור האינטימי מומלץ להשתמש בשטיפה אינטימית המותאמת במיוחד לאזור האינטימי.

מדוע חשוב לשמור על רמת חומציות של pH3.5?

לשמור על רמת חומציות תקינה הינה בעלת חשיבות גבוה

דרגת החומציות של האזור שונה מדרגת חומציות של העור באזורים אחרים בגוף, כמו עור הפנים, השיער וכדומה. אחד הגורמים לתחושת אי נעימות, יובש או גירוד בפות הוא חוסר איזון בין רמת החומציות של תכשירי הטיפוח לבין רמת החומציות של האזור. רמת חומציות תקינה הינה בעלת חשיבות גבוה, והיא מסייעת למיגור זיהומים ולשמירה על בריאות האזור. לכן, כמו שלא הייתן מנקות את הפנים עם שמפו, כך חשוב להשתמש בתכשיר שמותאם לאזור האינטימי, כמו סדרת השטיפות האינטימיות של פמינה.

מה עושים עם ריח לא נעים?

שגרת טיפוח יומיומית

מקור הריח באזור האינטימי בהפרשות חומציות מצוואר הרחם והנרתיק. נשים רבות מנסות להסוות את הריח באמצעות מוצרי בישום, כמו תחתוניות מבושמות וכדומה, אך מכיוון שהריח נובע מהפרשות כל אלה אינם יעילים ואף עשויים לגרום לגירויי של האזור. הפיתרון טמון בשגרת טיפוח יומיומית שכוללת שטיפה של האזור בתכשירים בעלי רמת חומציות מתאימה שאינה פוגעת באיזון הטבעי והעדין של האזור, אך תורמת לתחושת רעננות טבעית ומונעת ריחות חריפים.